Ferie i sesja na sportowo…

Sesja już się zakończyła, nawet bez przedłużania. Oto krótka relacja z meczu Quati : UAM:

1′ : Początek meczy, wszsycy wiedzą, że Quati nie jest dobry, a jego taktya zakłada stopniowe zwiększanie pressingu na przeciwnku.
UAM tradycyjnie wyciąga na pierwszy ogień mocnych zawodników i wszyscy wiedzą, że będzie ciężko.
3′ : Analiza matematyczna atakuje jak piorun i rozbija Quati’ego, któremu zabrakło 0,8 punkta… do zera. Wycofanie na z góry upatrzone pozycje i przyjrzenie się innym. Z 90 studentów zalicza 25, dobra nasza!

UAM 1 : 0 Quati

5′: Systemy operacyjne – ciężka walka z SG, ale wymarzone 3 zostaje obronione i mamy remis!

UAM 1 : 1 Quati

Koniec pierwszej tercji. Czas przygotować się do drugiej, gdzie na horyzoncie już widać BADy i AUTy. Jeden zawodnik jest bardzo ciężki i potrafi zaskoczyć, drugi to Krwawy Maciek (choć chodzą pogłoski, że już jest jeden ‘bardziej’ krwawy na naszej uczelni).

Powrót na boisko i walka trwa dalej!

12′ : Piękne zwycięstwo! wpada piątka z Baz Danych, egzamin był dość lekki.

UAM 1 : 2 Quati

13′ : Pogrom! Automaty! Przeciwnik podchwytliwy, tak bardzo, że w Quati zaczyna się mylić w pisowni i gramatyce. Tydzień po walce krwawy Maciek oburza się, że język polski to podstawa, że zdanie powinno się składać z podmiotu i orzeczenia. Quati stosował tą metodę świętnie. W każdym zdaniu używał trzech podmiotów, dwóch orzeczeń i jeszcze z trzynasćie kropek i z trzy wielkie litery.

Koniec tercji drugiej. Czas na dogrywkę i walkę o wszystko. Do przerwy:

UAM 2 : 2 Quati

17 ‘ : Dogrywka z analizy. Dzielna walka, ale niestety przegrana, znów trochę brakuje. Cały drugi rok Informatyki obiecuje zemste, ale wykładowca rezygnuje z wykładu, a na jego miejsce wprowadzony jest nowy zawodnik z którym zmierzymy się za pół roku!

UAM 3 : 2 Quati

20′ : Walka o honor i o remis, a właściwe o utrzymanie się na studiach. Automaty znów zaskakują, jednak tym razem Quati wszystko piszę w języku polskim (nie regularnym, ale polskim!) i…. zalicza. Jest remis i przejście do następnej rundy eliminacji. Koniec meczu! Gwizdek sędziego!

UAM 3 : 3 Quati

W następnym meczu, mają być wystawieni nowi zawodnicy: Kryptografia, Sieci, Grafika, Angielski oraz dwóch faworytów: Algebra i Rachunek Prawdopodobieństwa! Trzeba się ostro przygotować.

Dlatego poświecamy każdą wolną chwilę na poznanie przeciwnika. Przenikamy za jego linie, zwiedzamy wszsytkie zakamarki i miejsca, gdzie może się ukryć. Nie ma miejsca na naszym wydziale, gdzie bysmy nie byli (i gdzie nie patrzyli by na Nas dziwnie 😛 )

Aha. Powstały dwie nowe teorie Quati’ego:
1) Prawo o szklance i pięcie. Pomiędzy szklanką i piętą występuje relacja symestryczna. Te dwa obiekty mają wspólną cechę: Oba można zbić.

2) Twierdzenie 50-50: Jeśli zdarzenie ma prawdopobieństwo: “pół na pół” to prawdopodobieństwo zdarzenia wynosi: 1/4 = 0.25 = 25%.
Dowód:

  1. pół = 1/2
  2. na = *
  3. x na y = x*y
  4. x,y = pół = 1/2
  5. 1/2 * 1/2 = 1/4
  6. pół na pół = 1/4. CKD

Powoli staje się sławny 😛


Posted

in

by

Tags: