Bydgoszcz w stylu Black Metal Country i Festival Explosao. No i o różnych zwierzątkach.

Wczoraj ABADA Capoeira Poznań pojechała do Bydgoszczy. Mieliśmy wspomóc tamtejszą grupę w pokazie na imprezie zwanej Kulturalia. Wcześniej jednak miał być trening z Calango, a wcześniej trzeba było się dostać do Brombergu. Poznań podzielił się na dwie drużyny:

  1. Verdugo, Michał, Paulina, Arek i Ja.
  2. Alegria, Sardinha, Safira, Asia i Doogi.

Samochód numer 1 wyjechał o godzinie 9.50 z Poznania i lekko zahaczając o Swarzędz (zasłuchaliśmy się chyba w muzyce Country) dotarł do Bydgoszcz o godzinie 12.10. Samochód numer dwa wyjechał ok. 14.30 i dotarł na miejsce odwiedzając Oborniki. Chyba musimy popracować nad nawigacją 😉 Calango też się spóźnił i po krótkiej rozgrzewce i jeszcze krótszym treningu poszliśmy coś zjeść. Niektórzy wybrali chińszyzny (Kurczak! Hau! Hau!), a inni spaghetii (zły pomysł!).
Pokaz wypadł całkiem dobrze, szczególnie, że naszym supportem były jakieś kapele Super Black Heavy Nekro Sadistic Turbo Metalowe, z których występów pamiętam jeden dobry cover Aces High – Iron Maiden. Udało nam się jednak przyciągnąć dużą ilość fanów. Tak nam się pokazywanie spodobało, że się przejechaliśmy na rynek zrobić drugi pokaz, gdzie uzbieraliśmy trochę pieniędzy, który starczyły na ok. 20 porcji lodów ;-). Podobno w drodze powrotnej Alegria pobił swój rekord na trasie Poznań – Bydgoscz (1H 10Min!)

Stoją: Michał, Verdugo, (? - Bydgoszcz), Paulina, Bobi (Bydgoszcz), Quati. Kuca: Arek.

Następnego dnia stwierdziłem, że odwiedzę targi. Właśnie tam odbywał się Festival Explosao (relacja – Coruja). Stwierdziłem, że warto zobaczy takie sławy jak Mestres: Acordeon, Itapoan, Suassuna, Gato de Senzala, Tony Vargas i innych. Wpadłem, więc na Batizado grupy Capoeira Brasil. Udało mi się zobaczyć naprawdę sporo dobrej Capoeiry i nawet zamienić pare słów z Mestre Acordeonem. Ukradłem też parę autografów i długopis 🙂

Festival Explosao - Ulotka (przód)Festival Explosao - Ulotka (tył)

Festival Explosao - Widok na pochód Capoeira
A o co chodzi z tym zwierzakami? Hmmm, na razie tylko tyle:

Quati
Quati


Posted

in

by